W przypadku dalszych pytań na temat felg Alcoa Wheels z kutego aluminium prosimy o kontakt.

 

Najbardziej wytrzymałe felgi

 


 

Dlaczego kute aluminium jest tak wytrzymałe?

Dzięki kuciu ziarnista struktura aluminium dostosowuje się do kształtu felgi. W ten sposób felgi osiągają bezkonkurencyjną wytrzymałość, która jest w stanie przejść nawet najbardziej wymagające testy: TÜV, JWL-T, LBF. Aluminiowe kute felgi Alcoa Wheels posiadają 5-letnią nieograniczoną na przebieg gwarancję na wady produkcyjne.

 


 

Rezultaty testów potwierdzają wysoką wytrzymałość 
Kute felgi Alcoa Wheels wytrzymuje obciążenie 71.200 kg, zanim krawędź zdeformuje się o 5 cm. Krawędź stalowego felgi deformuje się o tą samą wielkość przy ładunku o wadze 13.600 kg. Innymi słowy, felgi Alcoa Wheels są ponad 5 razy mocniejsze ! 
 
Rezultaty testów na uderzenia 
Japoński test JWL symuluje uderzenie ciężarówki, jadącej z prędkością 50 km/ godz. o wysoki krawężnik. Ciężar o wadze 910 kg jest przerzucany na oponę i zespól napędowy felgi.Test został przeprowadzony przez techniczne centrum Alcoa Wheels w Pittsburgu, mające na względzie japońskie wymogi CHIGI-15I-15III. Podczas gdy stalowe felgi wykazują ślady nadmiernej deformacji, a aluminiowy odlew łamie się, felgi Alcoa Wheels przechodzą testy pomyślnie.

 

Proces kucia aluminium

  

 

W celu przeglądania dokumentu a formacie PDF konieczna jest instalacja programu Adobe Acrobat Reader, dostępnego bezpłatnie na stronie internetowej Adobe Web.

Kute felg Alcoa


Felga aluminiowa odlewana


Spawana felga stalowa


Felga aluminiowa odlewana


Spawana felga stalowa