Często zadawane pytania

Czy firma Alcoa oferuje felgi do wszystkich ciężarówek?

Tak. Poza tym można je zamawiać przy zakupie każdego modelu nowej ciężarówki lub naczepy. Więcej informacji można uzyskać, zapoznając się z naszą pełną ofertą felg.

Gdzie można kupić produkty firmy Alcoa?
Należy się skontaktować z jednym z naszych kierowników handlowych lub przedstawicieli handlowych. Można również skontaktować się z najbliższym dystrybutorem firmy Alcoa.


Czy mogę wymienić felgi stalowe w mojej ciężarówce na felgi Alcoa?
Tak, ale mogą być potrzebne inne śruby/nakrętki. Należy się zapoznać z danymi technicznymi.

Zasady ogólne:

  • Felgi stalowe są przykręcane przy użyciu krótkich szpilek i standardowych nakrętek
  • Felgi Alcoa 26 mm są przykręcane przy użyciu długich szpilek i standardowych nakrętek
  • Felgi Alcoa 32 mm są przykręcane przy użyciu krótkich szpilek i specjalnych nakrętek tulejowych Alcoa.


Jaka jest różnica w wadze między felgą Alcoa a felgą stalową?
Należy się zapoznać z tabelą porównującą wagi.

O ile kilogramów można obniżyć wagę zestawu ciężarówki i naczepy po zastosowaniu felg Alcoa?
W przypadku standardowego zestawu ciężarówki z układem osi 4x2 i naczepy z trzema osiami, z kołami o szerokim rozstawie, w porównaniu z felgami stalowymi wagę można obniżyć nawet o 220 kg.

W przypadku innych konfiguracji sprawdź oszczędności wagowe jakie daja nasze felgi.

Jaką żywotność nają felgi Alcoa?
W normalnych warunkach eksploatacyjnych felgi Alcoa mogą być eksploatowane 15 lat lub dłużej.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem „Greenwood Bros & Gaskell, U.K. - Zwycięzca konkursu na najstarszą felgę Alcoa”, dostępnym w naszym biuletynie. W zależności od zastosowań zużycie krawędzi felgi może nastąpić wcześniej lub później. Więcej informacji na temat zużycia krawędzi felgi można uzyskać w naszym europejskim centrum handlowo-serwisowym.


Czy felgi Alcoa wymagają specjalnej konserwacji?
Nie, zalecamy regularną standardową konserwację. Felgi Alcoa nie są pokrywane żadną powłoką ani lakierem. Dlatego należy je czyścić określonymi produktami. Przestrzegając odpowiednich procedur, można mieć pewność, że felgi zachowają blask na wiele lat. Więcej informacji na temat produktów i procedur konserwacyjnych można uzyskać, zapoznając się z naszą ofertą kosmetyków do felg.


Czy można lakierować felgi Alcoa?
Tak, lakierowanie jest możliwe choć niezalecane. Lakierowanie powoduje również utratę gwarancji firmy Alcoa. Biorąc pod uwagę aktualnie stosowane technologie powlekania/lakierowania, nie ma niezniszczalnej powłoki. W najgorszych przypadkach lakier zaczyna się łuszczyć po roku eksploatacji. Poza tym używane przez nas aluminium w czystej postaci wytwarza własną powłokę oksydacyjną, chroniącą felgę przed korozją.